Pozor na podvody na bazarech (Bazoš, Sbazar, Aukro apod.)

Poslední dobou se rozmáhají podvody na bazarech (Bazoš, Sbazar, Aukro apod.), kdy prodejce kontaktuje potencionální zájemce a snaží se z něj vylákat platební údaje. Toto je ale podvod! Pokud má prodejce platbu obdržet, tak je absolutní nesmysl od něj např. požadovat údaje k platební kartě! Potencionální zájemce nejčastěji kontaktuje prodejce pomocí SMS, telefonu nebo aplikací pro zasílání zpráv (WhatsApp, Messenger apod.).

Číst celý článek

Znovu se rozmáhá prozvánění z neznámých zahraničních čísel. Zpátky raději nevolejte!

Během předchozích dnů se mnoho uživatelů serveru KdoMiVolal potýkalo s prozváněním ze zahraničních telefonních čísel - tentokrát hlavně z předvoleb +247 (Ascension), +229 (Benin), +211 (Jižní Súdán), +236 (Středoafrická republika), +1767 (Dominika) nebo +257 (Burundi).

Číst celý článek

Asociace malých a středních podniků žaluje Telefonní seznam

Nekalé praktiky společnosti Telefonní seznam ČR a SR by mohla ukončit hromadná žaloba, kterou podal speciální SOS útvar v rámci Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zaměřující se na šikanu podnikatelů.

Číst celý článek

Rozesílání falešných výzev k úhradě s placeným číslem 900850555

Pokud jste obdrželi poštou do schránky dopis s upomínkou nebo výzvou k úhradě dlužné částky s tím, abyste kontaktovali zákaznickou linku na čísle 900850555, tak vězte, že se jedná podvod.

Číst celý článek

Nedlužíte nic a přesto dostáváte SMS zprávy o nezaplaceném dluhu?

Pokud jste dostali SMS zprávu, že dlužíte firmě zabývající se vymáháním dluhů a přitom si neuvědomujete, že byste něco dlužili, tak se může jednat o omyl firmy, která provádí vymáhání dluhů.

Číst celý článek