Návod k používání mobilní aplikace KdoMiVolal pro iPhone (iOS)

První spuštění a seznam hovorů

Při prvním spuštění aplikace KdoMiVolal budete vyzváni k výběru země, ve které chcete aplikaci využívat. Tuto volbu je možné kdykoliv později v nastavení změnit. Po výběru země budete přesměrováni na hlavní stránku aplikace. Při prvním spuštění prosím počkejte, než se stáhne databáze čísel. Průběh stažení uvidíte na úvodní stránce. Po úspěšném stažení již celá aplikace funguje i bez připojení k internetu.

Stahování databáze čísel

Jakmile je stahování dokončeno, vygeneruje se seznam identifikace telefonních čísel a seznam blokovaných čísel pro využití systémem iOS. Aby bylo možné identifikace čísel a blokování hovorů využívat, je potřeba aplikaci KdoMiVolal povolit v nastavení telefonu v sekci Telefon a Blokování hovorů a identifikace.

Nastavení telefonu Blokování hovorů a identifikace Povolení aplikace pro blokování

Identifikace a blokování hovorů

Jednou z hlavních funkcí aplikace je poskytnout systému iOS informace o identifkaci telefonního čísla případně jeho zablokování. Systém iOS pak na volací obrazovce a v seznamu příchozích hovorů zobrazí identifikaci telefonního čísla z aplikace KdoMiVolal. Díky této skvělé funkci víte u neznámého čísla dříve, než příchozí hovor zvednete, zda si máte na číslo dávat pozor nebo ne.

Identifikace příchozího hovoru Seznam příchozích hovorů

Vyhledávání čísel

V databázi telefonních čísel je možné také vyhledávat a to i bez připojení k internetu. Vyhledávání reaguje od 4. číslice a již během psaní vám samo ukazuhe nalezená čísla. Kliknutím na číslo se opět dostanete na detail čísla, kde jej můžete ohodnotit. Pokud číslo v databázi není, zobrazí se pouze informace o tom, že můžete být první, kdo jej ohodnotí.

Vyhledávání telefonního čísla Telefonní číslo nebylo nalezeno

U telefonních čísel, která jsou nějakým způsobem ohodnocena, se objeví dodatečné informace: Barevný štítek, označující průměrné hodnocení telefonního čísla pěti stupni:

  • Užitečné (Zelená)
  • Vyhovující (Modrá)
  • Neutrální (Šedá)
  • Obtěžující (Oranžová)
  • Negativní (Červená)

A Počet komentářů, díky kterému lze vidět, kolik uživatelů již toto číslo hodnotilo. Pokud je telefonní číslo hodně komentované a je redakcí ověřeno, objeví se další dvě informace a těmi jsou Vlastník čísla a Typ hovoru.

U každého čísla můžete klepnutím otevřít detail, ve kterém najdete podrobné informace o telefonním čísle s možností si dané číslo zablokovat a kompletní výpis všech komentářů. Pomocí tlačítka „+“ můžete číslo sami ohodnotit a pomoct tak ostatním uživatelům.

Detail telefonního čísla Komentáře k telefonnímu číslu Přidání komentáře k telefonnímu číslu

Nastavení

Hlavní

V hlavním nastavení lze nastavit automatické blokování čísel. Zde si můžete zapnout a nastavit pravidla, podle kterých za Vás má aplikace blokovat příchozí hovory z neznámých čísel. Můžete si určit od jakého průměrného hodnocení v kombinaci s počtem komentářů, Vás má aplikace chránit. Automaticky je nastaveno průměrné hodnocení 4 -obtěžující a počet komentářů 5, z čehož se dá již celkem dobře soudit, že číslo bude obtěžující. Pokud aplikace hovor zablokuje, objeví se Vám notifikace, kde můžete kliknutím zkontrolovat, kdo se Vám pokoušel dovolat a zda zablokování bylo oprávněné.

Nastavení blokování telefonních čísel 

Země

Zde můžete kdykoliv změnit zemi pro vyhledávání čísel.

Nastavení země a serveru pro vyhledávání

Info

V sekci info naleznete informace o stavu databáze a můžete si zde databázi ručně aktualizovat. Kromě toho aplikace nabízí možnost si exportovat či importovat všechna svá ručně vybraná blokovaná čísla a nastavení pravidel. Tato funkce je velmi užitečná k přenášení nastavení mezi telefony. Stačí pouze nastavit cestu k souboru pro export, případně import.

Informace o poslední aktualizaci Export a import blokovaných čísel a nastavení